25 Nisan 2011 Pazartesi

sin

inandığın şey kadar iyi bir insan olabilirsin

7 yorum:

 1. yada inanmadığın şeyler kadar özgür bir insan...

  YanıtlaSil
 2. saygı duymakla beraber ama demeden edemeyeceğim
  her birimizin inandığı şeyler mutlaka olduğundan
  inanmadıklarımızın bir anlamı yok
  düşüncelerimizde etkisiz elemanlar onlar
  bu yüzden pek de özgür olduğumuzu düşünmüyorum :)

  YanıtlaSil
 3. inandıklarımızın olması,inanmadıklarımızı anlamsızmı yapar ?
  inanmadıklarımızda inandıklarımız kadar anlamlı bence :)

  YanıtlaSil
 4. ne diyebilirim ki demek bu konuda fikir ayrılığımız var.bu da gayet normal.saygı duymaktayım düşüncene doz :)

  YanıtlaSil
 5. fikir ayrılığımız yaş farkımızdan ileri gelebilir diye düşünmekteyim.zamanla geçer senin ki :)(antidemokratik bakış açısı:)

  YanıtlaSil
 6. ben sadece inandıklarımızın bazen bizi yönlendirebildiğinden inanmadıklarımızı yok edişinden bahsetmek istedim.kişisel tavrım asla böyle olmadı.çünkü hayata bakış açım hiç bir şeye inanmamak hiç bir insana inanmamak.belki de sadece inanmamaya inanıyorumdur.bunun hayatıma etkiside çevrem eskiden duyarlı biriydin şimdi değilsin kalp kırıyorsun filan demesi oluyor. hatalıyımdır da belki bilemiyorum.şu an sadece hayatta hedeflerim var ve onun peşindeyim o kadar:)

  not:yaş farkı düşüncesini hayatım boyunca sevmedim.ama ne diyebilirim saygı duymak dışında.(çok politik oluyor belki ama bu tür yaş farkı düşüncelerini çürütmek için antidüşünce üretilebileceğini sanmıyorum.belki de ben üretemiyorum.bu konuda aptallık ediyorumdur.ama sonuçta yaş farkı asla kapatamayacağım bir şey:)
  son kez amalı ve sonuçlu cümlemse şu:düşüncem sabit kalacak gibi cahilce bir cümle kullanmamak.çünkü zaman meselesinde kesinlikle haklısın.sırf şimdi aklıma geldiği için ve arkasında durmadığım bir sorum da: senin düşüncenin yeniden değişmeyeceğini kim garanti edebilir:)saygılar

  YanıtlaSil
 7. kimse edemez çok haklısın.nice,sevdim :)

  YanıtlaSil